skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Уапсен Светозар Петровиќ – „Лаки Арамбаша“ за лажно идентификување, тој влезе во Собранието на 27 април

Уапсен Светозар Петровиќ – „Лаки Арамбаша“ за лажно идентификување, тој влезе во Собранието на 27 април
  • 11.07.2019

Уапсен Скопјанецот Светозар Петровиќ познат како „Лаки Арамбаша”… Тој на полицијата и е познат како еден од членовите на протестите „За заедничка Македонија“ кој упадна во Собранието на 27 април.

Според МВР, Петровиќ се барал за издржување на казна затвор од 1 година и 6 месеци, осуден за кривичното дело лажно идентификување и долго време бил во бегство. Бил уапсен во куќа во скопската населба Кисела Вода, а сега е во затворот Идризово. Полицијата информираше дека бил уапсен вчера во 21 часот по судска наредба.

Back To Top