skip to Main Content

Тужба за клевета и навреда најави Рашковски за Миленко, Палчо, Љупчо Златев, Левица

Тужба за клевета и навреда најави Рашковски за Миленко, Палчо, Љупчо Златев, Левица
  • 02.07.2019

Генералниот секретар на Владата, Драги Рашкивски на денешната прес-конференција информираше дека ќе биде покрената тужба за клевета и навреда кон повеќе лица и интернет портали, поради случајот за тендерот со М-НАВ.

Како што истакна Рашковски, тужба ќе биде поднесена против Иванка Василевска, Миленко Неделковски, Љупчо Златев, Горан Момировски, партијата Левица, Ирена Радовановиќ, Љупчо Палевски и Ваљон Беља.

Арбитражна постапка ќе биде поднесена против порталите „Курир“, „Експрес“, „Инфомакс“ и „Лидер“.

Back To Top