skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Брима: Македонците пооптимисти во светски рамки за меѓународните политики на САД, Русија, Кина и ЕУ
Спираки: Официјалното име на соседната земја е Северна Македонија, дискусијата за таблите е од мало значење
СДСМ и ДУИ бараат консензуален претседателски кандидат
За олеснување на трговијата и транспортот 26,2 милиони евра од Светска банка
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Таравари, Заев и Иванов изразија сочувство до семејствата на загинатите

Таравари, Заев и Иванов изразија сочувство до семејствата на загинатите
  • 14.02.2019

Заврши комеморативната седница во гостивар која започна со едно минутен молк. Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари изрази сочуство на семејствата на загинатите од несреќата која се случи синоќа на автопатот Скопје-Тетово.

Тој побара да се даде било каква помош на семејствата на настраданите од несреќата. По него се обрати премиерот Заев кој кажа дека покрај сочуството нема да останат така семјствата на загинатите и повредените.

По него оттука се обрати претседателот Ѓорге Иванов. Сите тројца пораачаа дека ова се моменти на тага и изразија сочувство до семејството на загинатите. Тажна е сликата низ улиците на Гостивар, самото население во оваа општина се во шок и неверување.

За атмосферата во Гостивар, погледнете го видеото од линковското вклучување на колегата Игор Стефановски.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top