skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Студио 1 дебата: Каде оди македонската правна држава

Студио 1 дебата: Каде оди македонската правна држава
  • 12.11.2018

Гости во Отворено Студио 1  беа адвокатот Јован Трпеновски и професорката Беса Арифи кои дебатираа на тема „Каде оди македонската правна држава“. Едно од прашањата кое се поставува е затворската казна на Груевски –  и постапката откако МВР ќе констатира дали бегалецот е во државата или не?

Дали полицијата имала сознанија, но не очекувала дека Груевски е можно да избега од државава? За СЈО и потребата од истото да биде посебно одделение. Што се е потребно за конечно правната држава да профункционира – реформите на законите, начинот на нивно спроведување.

Одговорите на овие и слични прашања, како и целата дебата погледнете ја во видеото.

Back To Top