skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Студио 1 дебата: Каде оди македонската правна држава

Студио 1 дебата: Каде оди македонската правна држава
  • 12.11.2018

Гости во Отворено Студио 1  беа адвокатот Јован Трпеновски и професорката Беса Арифи кои дебатираа на тема „Каде оди македонската правна држава“. Едно од прашањата кое се поставува е затворската казна на Груевски –  и постапката откако МВР ќе констатира дали бегалецот е во државата или не?

Дали полицијата имала сознанија, но не очекувала дека Груевски е можно да избега од државава? За СЈО и потребата од истото да биде посебно одделение. Што се е потребно за конечно правната држава да профункционира – реформите на законите, начинот на нивно спроведување.

Одговорите на овие и слични прашања, како и целата дебата погледнете ја во видеото.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top