skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Спасовски: Ако треба претседателските кандидати ќе имаат и соодветно обезбедување

Спасовски: Ако треба претседателските кандидати ќе имаат и соодветно обезбедување
  • 11.03.2019

Неодговорна и несериозна личност, сојузник на криминалот кој го партизирал Министерството за внатрешни работи и гони политички неистомисленици. Ова се само дел од обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ на денешната дебата за интерпелацијата за министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Спасовски контра – работам  пофесионално, наследив недомаќинско работење со 39 милиони евра долг  и  партиски кадри со фалсификувани дипломи.

Милошоски побара Спасовски да ја расчисти дилемата дали Стево Пендаровски е следен од тајни служби или пак како претседателски кандидат сака само да привлече внимание. Не сакам да се замајувам со жолти комбиња и странски служби, тоа време заврши, рече Спасовски. Министерот за внатрешни работи и со порака дека претседателските кандидати се безбедни и ако е потребно ќе им биде обезбедено и соодветно обезбедување.

Весна Велкова Тодоровска

Back To Top