skip to Main Content

Спасовски: Ако треба претседателските кандидати ќе имаат и соодветно обезбедување

Спасовски: Ако треба претседателските кандидати ќе имаат и соодветно обезбедување
  • 11.03.2019

Неодговорна и несериозна личност, сојузник на криминалот кој го партизирал Министерството за внатрешни работи и гони политички неистомисленици. Ова се само дел од обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ на денешната дебата за интерпелацијата за министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Спасовски контра – работам  пофесионално, наследив недомаќинско работење со 39 милиони евра долг  и  партиски кадри со фалсификувани дипломи.

Милошоски побара Спасовски да ја расчисти дилемата дали Стево Пендаровски е следен од тајни служби или пак како претседателски кандидат сака само да привлече внимание. Не сакам да се замајувам со жолти комбиња и странски служби, тоа време заврши, рече Спасовски. Министерот за внатрешни работи и со порака дека претседателските кандидати се безбедни и ако е потребно ќе им биде обезбедено и соодветно обезбедување.

Весна Велкова Тодоровска

Back To Top