skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Словенија утре ќе го ратификува Протоколот за Македонија во НАТО

Словенија утре ќе го ратификува Протоколот за Македонија во НАТО
  • 11.02.2019

Словенечкиот Парламент ќе го ратификува Протоколот за членство на Македонија НАТО  утре претпладне.

На церемонијата ќе се обрати и македонскиот претседател на Собранието Талат Џафери.

Гласањето на пленарна седница во законодавниот дом во Албанија ќе биде во четврток, каде се очекува да се изгласа едногласно приемот на Македонија како нова членка на НАТО.

Грчкиот Парламент го ратификуваше протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО минатиот петок.

Back To Top