skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Словенија утре ќе го ратификува Протоколот за Македонија во НАТО

Словенија утре ќе го ратификува Протоколот за Македонија во НАТО
  • 11.02.2019

Словенечкиот Парламент ќе го ратификува Протоколот за членство на Македонија НАТО  утре претпладне.

На церемонијата ќе се обрати и македонскиот претседател на Собранието Талат Џафери.

Гласањето на пленарна седница во законодавниот дом во Албанија ќе биде во четврток, каде се очекува да се изгласа едногласно приемот на Македонија како нова членка на НАТО.

Грчкиот Парламент го ратификуваше протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО минатиот петок.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top