skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Славчо Попоски со најнови информаци – Ноемвриски температурен рекорд, измерени 32 °C

Славчо Попоски со најнови информаци – Ноемвриски температурен рекорд, измерени 32 °C
  • 04.11.2018

Во текот на изминатите денови како што беше најавено, територијата на Балканскиот Полуостров, особено јужниот дел на истиот беше зафатен од невообичаено топла воздушна маса која продираше од северните предели на Африка и истата услови екстремно високи температури на воздухот.

Во текот на вчерашниот ден најтопло беше во соседна Албанија и тоа во градот Берат каде се измерени рекордни 31.8 °C.

Невообичаениот топол бран не ја одмина ниту Македонија каде се измерени дури 29 °C во Гевгелија. Во текот на следните денови иако температурите на воздухот ќе бидат нешто пониски, сепак и натаму ќе бидат над просекот за овој дел од годината.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top