skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Славчо Попоски со најнови информации – внимавјте како се движите, следуваат ПОЛАРНИ температури

Славчо Попоски со најнови информации – внимавјте како се движите, следуваат ПОЛАРНИ температури
  • 12.01.2019

Во текот на следните денови под влијание на Руската студена воздушна маса и понатаму во Македонија ќе имаме многу ниски температури, особено во утринските часови кога истите понекаде ќе се спуштат и до -15 степени, повторно има услови локално истите да се спуштат и под -15 степени.

Поради многу ниските температури и тоа како ќе има услови за појава на голомразица па токму поради ова на пешаците им препорачуваме крајно да бидат претпазливи каде и како се дви

ат, исто така крајна претпазливост и за возачите, особено доколку минуваат низ планинските превои.

Овој викенд ќе имаме претежно стабилно и суво време но со услови за појава на магла по одделни котлини и тоа особено утре. Исто така утре попладне и навечер облачноста ќе се зголемува и осбено на север  и северозапад ќе има услови за слаби локални врнежи од снег.

Нови врнежи од снег ќе има веќе во понеделник и тоа со слаб до умерен, понекаде  и со умерен интензитет со што ќе дојде до зголемување на снежната покривка.

Овој пат накратко на некои од пониските места има услови за врнежи од дожд и снег, веќе во вторник ќе започне да дува и засилен северен ветер а студенниот бран и понатаму ќе продолжи.

Подготви: Славчо Попоски

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top