skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Обвинителството го стави под лупа бегството на Груевски
1ТВ ја презеде медиумската лидерска позиција
Европските Зелени го обвинуваат Орбан дека се обидува да предизвика конфликт
Заев: Груевски е кукавица, категорично ги отфрлам сите шпекулации за каков било политички договор со него
Груевски илегално влегол во Албанија, а со пасош излегол на границата со Црна Гора
Иванов одбива каква било инволвираност во врска со донесената судска одлука за Јанакиески
Заев-Борисов: Нашите две земји се пример за новата реалност на Балканот
1ТВ достапна на Тотал ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK

Славчо Попоски со најнови анализи – температури повисоки дури за околу 10 степени од нормалните

Славчо Попоски со најнови анализи – температури повисоки дури за околу 10 степени од нормалните
  • 08.11.2018

Во текот на следните денови под влијание на висок воздушен притисок, односно Антициклон кој е стациониран над североисточна Европа, времето во државава и понатаму ќе биде значително сушно од нормалата за ноември месец, односно ќе имаме сончево и релативно топло време преку ден повремено со умерена локална облачност.

Наутро ќе биде релативно студено со минимални температури кој ќе се спуштаат во интервалот од -2 до 6 степени додека максималните дневни ќе бидат и понатаму значително над просекот за овој дел од годината, истите ќе бидат повисоки од нормалните дури за околу 10тина степени и ќе се искачуваат во интервалот претежно од 14 до 20 степени.

Поради релативно тивкото време во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла.

НАПОМЕНА: Сушното време многу НЕПОВОЛНО ќе се одрази врз земјоделието што значи земјоделците и понатаму ќе имаат голем проблем поради неповолните временски услови, исто така ваквото време и понатаму ќе создава услови за настинки и вирузи кај граѓаните.

Подготви: Славчо Попоски

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top