skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева ќе сведочи пред Русковска во 10 часот во вторник
Јанева негира дека дала наредба за претрес на обвинителите
Обвинителот Рустеми сведочи во ОЈО
Стефанова за комуникацијата меѓу Јанева и Камчев: Не сум експерт за криминал
Скопје и Софија ја интензивираат соработката во одбраната
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Славчо Попоски: Следуваат два малку постабилни денови, од недела попладне НОВО СИЛНО НЕВРЕМЕ

Славчо Попоски: Следуваат два малку постабилни денови, од недела попладне НОВО СИЛНО НЕВРЕМЕ
  • 20.06.2019

До крајот на денов ќе биде нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално ќе има појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, силен ветер, силни електрични празнења и појава на град. Потоа утре и во сабота ќе имаме малку постабилна атмосфера но сепак има услови за изолирана нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за редок град.

Од недела па натаму повторно атмосферата значително ќе се дестабилизира и на повеќе места ќе има пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално повторно ќе има појава на НЕВРЕМЕ проследено со интензивен пороен дожд, значително количество на воден талог кое може да услови и ПОПЛАВУВАЊА, силни електрични празнења, силен ветер и појава на град. Температурите навоздухот поради продор на потопол воздух од југ ќе бележат тенденција на значителен пораст и за време на викеднот ќе се искачуваат во интервалот од 29 до 37 степени додека од понеделник истите ќе бележат тенденција на мал пад.

Подготви: Славчо Попоски

Back To Top