skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Славчо Попоски: Пролетта и топлите денови продолжуваат – на видик никакво големо заладување

Славчо Попоски: Пролетта и топлите денови продолжуваат – на видик никакво големо заладување
  • 18.03.2019

Пролетта и топлите денови и официјално ни пристигнаа а според моменталните анализи на видик нема никакво поголемо заладување на времето.

Во текот на следните денови под влијание на претежно стабилна и топла воздушна маса која продира од југ времето во Македонија ќе биде сончево, повремено со мала до умерена облачност а само утре попладне особено на планинските места ќе има услови за краткотрајна нестабилност проследена со краткотраен дожд, гремежи и засилување на ветерот, исто така услови за сосеба слаб локален дожд и тоа особено на исток и југоисток ќе има во текот на ноќта среда кон четврток.

Денес ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец и истиот особено Долж Повардарието ќе засилува на интензитет, потоа во следните денови ветерот ќе го промени правецот во северен и повремено ќе засилува на интензитет а температурите ќе бидат незначнително пониски но топлите пролетни денови и покрај ова ќе продожат Што значи максималните температури ќе се искачуваат во интервалот од 16 до 24 степени со исклучок на четврток кога максимумот на истите ќе изнесува од 14 до 21 степен.

Подготви: Славчо Попоски

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top