skip to Main Content

Славчо Попоски: По вистинската есен следува ГОЛЕМ скок на температурите

Славчо Попоски: По вистинската есен следува ГОЛЕМ скок на температурите
  • 16.07.2019

По вистинската есен која денес ја услови влажниот бран кој зафати најголем дел од државава и услови врнежи од дожд, од утрешниот ден па во следните денови температурите на воздухот ќе бележат тенденција на значителен и брз пораст па така на повеќе места истите ќе се искачат до околу 30 степени, во централните и во југоисточните предели и тоа особено за време на викендот истите се очекува да се искачат до околу 35 степени што значи дека и покрај големиот скор на температурите сепак нема да имаме некој екстремно високи температури на воздухот.

Времето ќе биде сончево со умерена облачност додека од петок па натаму повторно во попладневните часови се очекува локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, не се исклучува можноста повремено и за локална појава на град.

Подготви: СЛАВЧО ПОПОСКИ

Back To Top