skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Славчо Попоски: Имате здравствени проблеми и ве мачат главоболки, притисокот и несоница? Погледнете за што се работи

Славчо Попоски: Имате здравствени проблеми и ве мачат главоболки, притисокот и несоница? Погледнете за што се работи
  • 24.03.2019

Деновиве поголем дел од граѓаните, особено оние метеопатите или поточно оние кој имаат најмногу проблеми од временските промени кај нас може да ги слушнеме како се жалат околу тоа дека имаат главоболки како и други здравствени проблеми како што се високиот притисок или слично…

Токму овие симптоми се поради релативно неповолните временски услови кои ги имаме овие денови, односно натпросечното топло време и топлата воздушна маса која продира од северните предели на Африка и истата условува топло но и мачно и понекаде спарно време, особено во оние места кој се наоѓаат на затворено или пак во дупка.

Од друга страна проблеми овие денови ќе прави и промената на времето која ќе се случи од вторник и која ќе биде проследена со северен ветер, послаби локални врнежи од дожд и снег на повисоките места и на планините каде ќе дојде до формирање на потенка снежна покривка но и пад на температурите за 5 до 10 степени, утре максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 24 степени додека во среда ќе биде значително посвежо со максимални дневни температури кој ќе се искачуваат во интервалот од 7 до 15 степени додека само на крајниот југоисток истите ќе се искачат до околу 18 степени.

Во ваква ситуација граѓаните кои имаат здравствени проблеми ги советуваме ЗАДОЛЖИТЕЛНО да ги почитуваат советите од своите лекари.

Подготви: Славчо Попоски

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top