skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Денеска во 18 часот седница на ЦО на СДСМ за кадровските промени
Последен ден од изборите во ЕУ, првичните резултати пред полноќ
Од среда започнува пријавувањето за социјална помош во центрите
Торонто влезе во големото НБА финале
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Се зголемува излезноста во Тетово – до 13 часот гласале 16.71%

Се зголемува излезноста во Тетово – до 13 часот гласале 16.71%
  • 21.04.2019

Во Општина Тетово се зголемува процентот на излезеноста на претседателските избори по 10 часот. Општинската изборна комисија информираше дека до 13 часот во Тетово гласале вкупно 13,928 лица или 16.71% од гласачкото тело во оваа општина.

Ова бројка покажува зголемување на излезеноста имајќи предвид дека во првите три часа, од 7 до 10 на гласање излегле само 3.58%. Гласањето тече нормално и без проблеми или инциденти.

 

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top