skip to Main Content

Седницата за Законот за јавно обвинителство закажана на 27 август

Седницата за Законот за јавно обвинителство закажана на 27 август
  • 28.07.2019

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, седницата на која ќе се расправа за Законот за јавно обвинителство ја закажа за 27-ми август.

Пратениците најпрво ќе одат на одмор, а потоа се враќаат на работа во своите пратенички клупи.

Својот предлог Владата го испрати до законодавниот дом, а според тој предлог, предметите на СЈО ќе ги преземе новото обвинителство.

Back To Top