skip to Main Content

Ременски пристигна во Кривичен

Ременски пристигна во Кривичен
  • 10.10.2019

Фросина Ременски, пратеничката во Собранието, пристигна во Кривичен суд и ќе треба да се произнесе пред судија на претходна постапка, откако вчера Обвинителството објави дека Ременски, како и неколку други физички лица, се нови осомничени во случајот „Рекет“.

Back To Top