skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Расходите на власта наспроти трошоците на граѓаните – тема на „Студио 1“ со проф. Марјан Петревски

Расходите на власта наспроти трошоците на граѓаните – тема на „Студио 1“ со проф. Марјан Петревски
  • 23.04.2018

Како власта ги троши парите на граѓаните и потребата да се зголеми ефикасноста на давачките наместо да се зголемат самите давачки. Од кои трошоци треба да се откажат министрите во најавениот ребаланс, а каде да се инвестира повеќе – пари за возила и мебел или пари за образованието и подобар животен стандард. На оваа тема во „Студио 1“ разговаравме со професор Марјан Петревски од „Американ Колеџ“.

Back To Top