skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Прифатен текстот на договорот за намалување на цените на роаминг во земјите од Западен Балкан

Прифатен текстот на договорот за намалување на цените на роаминг во земјите од Западен Балкан
  • 19.03.2019

Владата на денешната седница го прифати усогласениот текст на Договорот за намалување на цените на услугите за роаминг  во мрежите за јавни мобилни комуникации во регионот на Западен Балкан.

Како што соопшти владината прес-служба Владата го овласти министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски  да го потпише договорот за намалување на цените на роамингот на Западен Балкан.

Back To Top