skip to Main Content

Приведени 32 девојки од угостителски објекти во Тетово

Приведени 32 девојки од угостителски објекти во Тетово
  • 14.07.2018

Во акциска контрола на МВР во два угостителски објекта во Тетово, вчера биле приведени 32 девојки од регионот. 

Како што соопшти МВР, во акцијата, што се одвивала од 23 до 3 часот утринава, во двата објекта полицијата пронашла и привела 22 државјанки на Албанија, една на Косово, две од Србија и седум Македонки.

Back To Top