skip to Main Content

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов ќе поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ
  • 11.02.2019

Поранешниот македонски амбасадор, проф. др Ѓорѓи Филипов во текот на денешниот ден планира да поднесе пријава за кандидат за претседател на СДСМ.

Тој преку соопштение до јавноста информираше за планираните активности.

„Почитувани новинари и медиумски куќи, Јас, амбасадорот проф. д-р Ѓорѓи Филипов, утре, 11 февруари 2019 год., понеделник, ќе поднесам Пријава за кандидат за Претседател на Република Македонија на Отворениот повик за Претседателските избори за 2019 година на СДСМ. По тој повод, ве поканувам на прес-конференцијата закажана на 11.Февруари 2019, со почеток во 12.00 часот во хотелот Александар Палас, Скопје. Ќе ми биде задоволство да ви се обратам и да одговорам на вашите прашања“, се наведува во информацијата испратена до медиумите на екс амбасадорот Филипов.

Back To Top