skip to Main Content

Погледнете кој се беше на роденденот на Кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Погледнете кој се беше на роденденот на Кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)
  • 27.04.2018

Вчеравечер во хотелот „Александар Палас“ по повод роденденот на на кралицата Елизбета Втора, беше организирана забава од Британската амбасада и британскиот амбасадор Чарлс Гарет.

Меѓу гостите беше премиерот Зоран Заев, претседателот на Собранието Талат Џафери, а беа присутни голем број на министри, амбасадори и видни личности од општествениот и јавен живот, а меѓу гостите беше и сопственикот на телевизијата „1ТВ“, Бојан Јовановски.

Погледнете дел од атмосферата:

Back To Top