skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Бектеши – Азеведо: Северна Македонија е на вистински пат за отворена економија и економски раст
Неизвесна лидерската средба, Мицковски не гледа потреба да присуствува
Седница на собраниската Комисија за здравство
Земјотрес во Струмица, Валандово и околината
Пролонгирано заминувањето во затвор на Сеад Кочан, додека не се одлучи по неговото барање
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Палмер: Немаше потреба да се сретнам со Иванов и Мицкоски

Палмер: Немаше потреба да се сретнам со Иванов и Мицкоски
  • 22.10.2018

Заменик помошникот на државниот секретар на САД за Европа и Евроазија, Метју Палмер денеска по заедничката прес-конференција со премиерот Заев, одговарајќи на новинарско прашање, рече дека со лидерот на ВМРО ДПМНЕ не се видел и дека за тоа нема потреба, бидејќи како што рече, се што требало да му биде пренесено и се што требало да се каже било во писмото на Вес Мичел. Исто така, тој рече дека нема потреба да се сретне ниту со претседателот Иванов.

„Кога доаѓате на вакви посети времето ви е ограничено и треба да направите план со кого ќе се сретнете. Мицкоски ни ги кажа неговите ставови преку писмото до Вес Мичел, така да немаше потреба да се сретнеме“, изјави Палмер.

Back To Top