skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Општина Аеродром обоена во црно, Министерството за култура во жолта боја

Општина Аеродром  обоена во црно, Министерството за култура во жолта боја
  • 14.01.2019

Општината Аеродром е обоена во црна боја. Во текот на ноќта некој истурил кофа со масло, вели градоначалникот на Општина Аеродром, Златко Марин. Прв забележал чуварот во 6 и 30 изутрина. Градоначалникот вели не знае кој е сторителот, ниту пак се сомнева во некого. Пријавиле во полиција. Останува надлежните органи да го решат случајот, вели Марин.

Освен Општина Аеродром,  со жолта боја е офарбано и Министерството за култура.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top