skip to Main Content

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, повикан на разговор за случајот „Рекет“

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, повикан на разговор за случајот „Рекет“
  • 14.08.2019

Нов обвинител на СЈО повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“.

По Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, сега со Вилма Рускоска следен ќе треба да се соочи Бурим Рустеми.

Тој е повикан, но поради утрешното судење за „ТНТ“ сè уште не е прецизирано точно време. Обвинителството пак, денеска информираше дека истрагата за „Рекет“ тече по утврден план.

Back To Top