skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, повикан на разговор за случајот „Рекет“

Обвинителот од СЈО, Бурим Рустеми, повикан на разговор за случајот „Рекет“
  • 14.08.2019

Нов обвинител на СЈО повикан да даде исказ во Обвинителството за организиран криминал за случајот „Рекет“.

По Елизабета Јосифовска и Лиле Стефанова, сега со Вилма Рускоска следен ќе треба да се соочи Бурим Рустеми.

Тој е повикан, но поради утрешното судење за „ТНТ“ сè уште не е прецизирано точно време. Обвинителството пак, денеска информираше дека истрагата за „Рекет“ тече по утврден план.

Back To Top