skip to Main Content

На ГП Богородица се чека до 30 минути

На ГП Богородица се чека до 30 минути
  • 15.08.2019

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини изутринава е зголемен. Се бележи зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица каде времето на чекање за излез од државата е до 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

АМСМ информира дека од 14 до 17 август ќе се изведуваат градежни активности при поставување на индуктивни јамки на автопат А2, наплатна станица Глумово – Скопје, поради што ќе има промена на режимот на сообраќај.

Back To Top