skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Германски печат: ЕУ земјите подготвени да ја прифатат само Северна Македонија
Расмусен: Земјите од ЕУ не можат да ѝ ја негираат на Македонија иднината што ја бара
Шекеринска: Земјава за една година направи скок од 23 места во однос на стабилноста
Новата амбасадорка на САД во земјава положи свечена заклетва
Сведок од УБК: До системот за прислушување се пристапуваше и надвор од МВР, од поранешниот Аеро клуб
Министерството за правда ги објави извештаите од надзорот во судовите за АКМИС системот
ОН: Светот до 2050 година ќе брои 9,7 милијарди луѓе
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

(Фото) Музиката ја обедини Република Северна Македонија – Тамара пречекана на аеродромот како вистински победник!

(Фото) Музиката ја обедини Република Северна Македонија – Тамара пречекана на аеродромот како вистински победник!
  • 20.05.2019

Тамара Тодевска пречекана од своите фанови – онака како и што заслужи – триумфално. Луѓе од различна возраст, различна вера и нација ја дочекаа нашата Тамара како вистински победник.

Се разбира, помеѓу првите кои ја пречекаа беше нејзиното семејство, а Тамара веднаш штом излезе пред насобраната толпа на глас почна да го извикува името не нејзината ќеркичка Хана.

Во продолжение погледнете дел од фотографиите од дочекот на аеродромот.

 

Back To Top