skip to Main Content

Милошоски: Договор можеби ќе имаше ако Заев не беше толку нервозен за „Рекет“

Милошоски: Договор можеби ќе имаше ако Заев не беше толку нервозен за „Рекет“
  • 11.09.2019

„Договор за нов Закон за обвинителство можеби и ќе се постигнеше доколку премиерот Заев не беше толку нервозен во врска со предметот „Рекет“, што не може да прифати ниедно системско решение за висока корупција во кое друг професионален обвинител би имал увид во овој мега-скандал, освен владино-подобната обвинителка Вилма Рускоска, напиша утрово пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил по маратонската лидерска средба.

„Таквото однесување остава сомнеж дека хиерархијата на соучесници и организатори во „Рекет“ е многу повисоко во власта, од улогата која во овој криминал ја имала осомничената Катица Јанева“, додава Милошоски.

Back To Top