skip to Main Content

МВР ја приведе мајката на Пино поради нарушување на јавниот ред и мир за време на НАТО вежба

МВР ја приведе мајката на Пино поради нарушување на јавниот ред и мир за време на НАТО вежба
  • 05.07.2019

Maја Трпковска, мајката на убиениот Пинета Секондо, е приведена попладнево во Полициската станица Беко. МВР ја потврди информацијата, а освен Трпковска приведени се уште две лица.

-Во 17.45 додека во центарот на Скопје се одржувала манифестација поврзана со вежбата „Одлучен удар“ три лица Н.О. , М.Т. и Д.Д. го нарушиле јавниот ред и мир и не почитувале наредба на полициски службеници односно ја попречувале полицијата во извршување на службени дејствија. Лицата се приведени и против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци, се вели во официјалното соопштение на МВР.

Back To Top