skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ЈО побара продолжување на притворот на Јанева за нови 30 дена
Калајџиев ќе биде предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за нов Јавен обвинител?
Алијанса за Албанците: Режимот ВМРО-ДУИ го монтираше, судовите на СДСМ-ДУИ пресудија, бараме меѓународна истрага за „Диво Насеље“
Македонија ги исполни сите услови – на ред е ЕУ

Маж со пиштол во рака лежел на трева во парк во Штип

Маж со пиштол во рака лежел на трева во парк во Штип
  • 14.04.2018

Во Полициската станица Штип синоќа било пријавено дека во паркот „Суитлак“ на ул.„Генерал Михајло Апостолски“ маж лежи на тревната површина од паркот и во рацете држи пиштол.

МВР информира дека лицето со возило на Брза помош е пренесено во Клиничка болница-Штип, каде што од страна на дежурен лекар е константирано изместување на лактот на раката, а по санирање на повредата ќе биде задржан на психијатриското одделение при Клиничка болница Штип.

Од страна на полициски службеници во СВР-Штип константирано е дека станува збор за Р.П. (43) од Штип. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Back To Top