skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Координаторот на пратеничката група на СДСМ си поднесе оставка

Координаторот на пратеничката група на СДСМ си поднесе оставка
  • 09.01.2019

Томислав Тунтев си поднесе оставка како пратеник и координатор на пратеничката група на СДСМ. Ваквата одлука на пратеникот следува по најавите дека тој ќе биде идниот директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство.

Неговата оставка ќе биде констатирана на денешната седница на Собранието. Следен пратеник кој треба да седне на неговото место во собраниската фотелја треба да биде Рубин Земон.

На пратеницитеЈован Митровски.и Соња Мираковска засега им се даваат најголеми шанси да координираат со пратеничката група на СДСМ и коалицијата.
Back To Top