skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Католиците го слават Велигден
Граѓаните го избираат петтиот претседател, прв на Република Северна Македонија
Охрид, Дебар и Ново Село избираат градоначалници
За победа во прв круг потребни 904.066 гласови, во вториот 723.253
МВР подготвено да обезбеди достојна и безбедна изборна атмосфера
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Координаторот на пратеничката група на СДСМ си поднесе оставка

Координаторот на пратеничката група на СДСМ си поднесе оставка
  • 09.01.2019

Томислав Тунтев си поднесе оставка како пратеник и координатор на пратеничката група на СДСМ. Ваквата одлука на пратеникот следува по најавите дека тој ќе биде идниот директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство.

Неговата оставка ќе биде констатирана на денешната седница на Собранието. Следен пратеник кој треба да седне на неговото место во собраниската фотелја треба да биде Рубин Земон.

На пратеницитеЈован Митровски.и Соња Мираковска засега им се даваат најголеми шанси да координираат со пратеничката група на СДСМ и коалицијата.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top