skip to Main Content

Касами подготвен да коалицира со Зијадин Села

Касами подготвен да коалицира со Зијадин Села
  • 28.10.2019

Лидерот на Движење Беса, Билал Касами, во емисијата 10 минути рече дека е подготвен да коалицира со Алијанса за Албанците на Зијадин Села. Според Касами, причината е тоа што опозициските партии се поблиски.

„Ние би сакале предизборна коалиција за да биде сигурен опозицискиот глас дека конечно ќе дојде до промена во Северна Македонија, но сигурно доколку немаа таква соработка и по изборите би сакале некаква соработка со Алијанса за Албанците бидејќи ние сега сме со поблиски ставови како опозициски партии“, кажа Касами за ТВ21.

Back To Top