skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Алтернатива е новото име на партијата на Африм Гаши – Беса останува на Касами
Могерини: ЕУ ќе го поздрави историскиот успех на Скопје и Атина
Бугарија в среда ќе го ратификува Протоколот за НАТО
Северна Македонија денеска на агендата на министрите за надворешни на ЕУ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Какламанис: Неприфатливи изјавите на Нимиц

Какламанис: Неприфатливи изјавите на Нимиц
  • 24.01.2019

Четвртиот потпретседател на грчкиот Парламент од редовите на Нова демократија, Никитас Какламанис, кој од утрово ја води седницата за ратификација на Договорот од Преспа, на почетокот на денешната расправа, најпрво го осуди нападот врз домот на пратеничката од СИРИЗА, Теодора Ѕакри, а потоа ги коментираше како „неприфатливи“ вчерашните изјави на медијаторот Нимиц.

-Моето лично мислење е дека верувам дека сите колеги во салата, и оние  што ќе гласаат „за“ и оние што ќе гласаме „против“, одлуката е резултат на нивното слободно размислување и поддршка на политичката линија на нашите партии. Во ова смисла, ги сметам за неприфатливи, вчерашните изјави на господинот Нимиц, рече Какаламанис.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top