skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Надлежности на претседателот на Републиката
Отворена телефонската линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право
Јонкер: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
За победа во прв круг потребни над 900 илјади гласови
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Исчистена е депонијата  покрај студентскиот дом „Пелагонија“, ЈП „Комунална Хигиена“ бара од студентите совесно фрлање отпад

Исчистена е депонијата  покрај студентскиот дом „Пелагонија“, ЈП „Комунална Хигиена“ бара од студентите совесно фрлање отпад
  • 12.02.2019

За сликата која ја шокираше јавноста, а на која се гледа колку студентите не водат грижа за екологијата во нивната најблиска околина, денеска реагираа градоначалниците на Град Скопје и општина Кисела Вода.

Откако по социјалните мрежи почна да кружи фотографијатаод дивата депонија зад студентскиот дом „Пелагонија“. Шилегов и Темелковски ги советуваа академските граѓани за проблемот да не се повтори.

Директорот на студентскиот дом „Пелагонија“ им порача на студдентите да ја почитуваат животната средина во спротивно најави санкции.

Сепак јавното претпријатие „Комунална Хигиена“ се погрижи за прочистуваање на околината  на студентскиот дом. Според наши информациипо јавниот страм на социјалните студентите сами преземале акција и помогнале во чистењето на сметот, иако дрвјата во дворот се уште служат како закачалки за преостанатиот смет.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top