skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
1ТВ: ММА манипулира дека Основен суд – Скопје 2 и досудил оштета на 1ТВ
Могерини: Северна Македонија и Албанија во јуни треба да ги почнат преговорите со ЕУ
Репортери без граници: Северна Македонија останува на 95-то место според индексот за слобода на медиумите
Неформален состанок на генералните секретари за европски прашања на Грција и Северна Македонија
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Иванов вели дека не бил поканет, Мицкоски имал многу обврски за време на денешната церемонија

Иванов вели дека не бил поканет, Мицкоски имал многу обврски за време на денешната церемонија
  • 12.02.2019

Претседателот на државата Ѓорге Иванов не присуствуваше на денешната церемонијата пред Владата по повод свеченото кревање на знамето на НАТО на јарболот.

Од Кабинетот на Иванов изјавија дека претседателот не бил поканет, а пак од владината служба велат дека поканата му била испратена по курирска служба и дека немаат информации зошто не присуствувал.

Од актуелните лидери на партии, иако поканети, не присуствуваа ни лидерот на ДУИ Али Ахмети, ниту лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски како што се вели од партиите поради многу обврски.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top