skip to Main Content

Зекири: Честитки претседателе Пендаровски

Зекири: Честитки претседателе Пендаровски
  • 05.05.2019

Пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири преку својот профил на Фејсбук му честиташе на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски, кој е извесно дека ќе извојува победа на овие претседателски избори.

Според последните информации од ДИК, Пендаровски е над 50 илјади гласови во предност пред Силјановска-Давкова.

Back To Top