skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Јанева со полициска придружба замина за Гевгелија
Законски нејаснотии кој ќе управува со СЈО по приведувањето на Јанева
Судењето за „Монструм“ одложено за 5 септември
Се запали автубус на ЈСП во Ѓоче Петров
Косовското Собрание се самораспушти, се очекува датумот за избори
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Захариева нема да присуствува на потпишувањето на договорот

Захариева нема да присуствува на потпишувањето на договорот
  • 16.06.2018

Шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева нема да прусуствува на потпишувањето на договорот меѓу Македонија и Грција, што ќе се случи утре во Преспа на грчка територија.

– Тоа е билатерално прашање меѓу Грција и Македонија. Ќе присуствуваат двајцата еврокомесари и заменикот генерален-секретар на ОН. Ние нема да присуствуваме, изјави Захариева, одговарајќи на новинарско прашање во Градскиот парк во Скопје, каде што се одржува Фестивалот One love tour 2018.

На фестивалот учествуваат голем број изведувачи од Бугарија и Македонија.

Бугарската министерка вчера беше во посета на Струмица и Ново Село.

Back To Top