skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Жрепка за редоследот на претседателските кандидати на гласачкото ливче
Власта и опозицијата со стари позиции во нов обид да се усогласат за СЈО
Втора средба на Заедничкиот комитет на експерти од Северна Македонија и Грција
Нови рочишта за „Монструм“, „Тарифа“ и „Триста“
МИМ ќе ја додели наградата „Никола Младенов“ за најдобра истражувачка сторија
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Заев: Јас го променив својот став по цена на прогрес, без договор со Грција нема НАТО и ЕУ

Заев: Јас го променив својот став по цена на прогрес, без договор со Грција нема НАТО и ЕУ
  • 11.01.2019

Премиерот Зоран Заев се обрати од говорницата на законодавниот дом каде моментално се води седница за изгласување на уставните измени.

„Без договор со Грција нема НАТО и ЕУ. Некаде во април 2018 година Мицкоски не сакаше да дискутира на оваа тема. И ова ќе биде сценарио како минатото иако знаеме од безбедносен аспект што се случува во регионот. Јас го променив својот став по цена на прогрес и по цена на мојата политичка кариера. Добивме конечна потврда на нашиот идентитет“, рече Заев  и потврди дека сегашниот устав и уставниот законик го зацрврствуваат македонскиот идентитет.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top