skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Радев: Ја поддржуваме Северна Македонија, но не безусловно
Лидерската средба неизвесна
Апостолакис за МИА: И двете страни да ги извлечат позитивните работи од Договорот од Преспа
Скопје и Сеул воспоставија дипломатски односи
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Заев: Знамето на НАТО пред владата не е само симболика, туку и нова реалност

Заев: Знамето на НАТО пред владата не е само симболика, туку и нова реалност
  • 12.02.2019

Знамето на НАТО пред владата не е само симболика, туку и нова реалност, рече премиерот Зоран Заев на денешното обраќање за време на церемонијата на која знамето на Алијансата беше поставено на еден од јарболите пред зградата на Владата.

„Ова е нова станица во нашата историја, а најголемата заслуга е на граѓаните кои храбро исчекоривте и ја побаравте иднината што ја заслужуваме“, рече Заев заблагодарувајќи се на сите претходни претседатели на државата, на пратениците, на министрите за надворешни работи на Македонија и Грција Никола Димитров и Никос Коѕијас кои преговараа за Договорот од Преспа, како и на претставниците од Меѓународната заедница, НАТО и ЕУ.

Back To Top