skip to Main Content

Заев: Алал да ти е Вардаре, победуваш и обединуваш!

Заев: Алал да ти е Вардаре, победуваш и обединуваш!
  • 02.06.2019

„Уште еден македонски блесок во Европа! Алал да ти е Вардаре, победуваш и обединуваш, радост си најголема за нашиот народ. Ве чекаме во Скопје!“ напиша вечерва премиерот Зоран Заев на Фејсбук, откако ракометарите на Вардар по втор пат за станаа шампиони на Европа.

Back To Top