skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
ДКСК: Заев не може да биде премиер и министер за финансии
Заев: Го повлекувам предлогот да бидам и министер за финансии, иако уставот и законите го дозволуваат тоа
Атанасов: Сакав да бидам министер, бидејќи во образованието се прави малку
Весел Мемеди ќе поднесе оставка од функцијата потпретседател на Собранието
Шекеринска: Северна Македонија ќе учествува на сите сензитивни дискусии во НАТО
Димитров: Бугарија и Македонија ќе најдат начин низ пријателство и почит да го решат прашањето за Гоце Делчев
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Детали за страшната сообраќајка: Лицата биле починати уште пред да стигне Брзата помош

Детали за страшната сообраќајка: Лицата биле починати уште пред да стигне Брзата помош
  • 12.06.2019

Две млади момчиња го загубиле животот во страшната несреќа кај Пинтија, во правец кон Драчево. Неофицијално, очевидци тврдат дека лицата биле починати уште пред да дојде Брзата помош.

Несреќата е во близина на салонот “Мебел Ви”. На местото има полиција која право увид, но и насобрани граѓани, од кои дел се сведоци на несреќата.

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на булеварот „Борис Трајковски“ кај населбата Пинтија, и според непотврдени информации животите ги загубиле две млади лица.

Според очевидци, станува збор за директен судир меѓу два автомобила кои биле уништени до непрепознатливост. Во моментов се врши увид на местото на трагедијата.

Back To Top