skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Хан ја повика ЕУ да отвори преговори со Северна Македонија во најбрз можен рок
Могерини: Се надевам на позитивна одлука за преговори со Северна Македонија и Албанија
Рама: Пендаровски е претседател со кој треба да се гордееш, Мета не тера да се чувствуваме засрамено
Од денеска нови регистарски таблички со NMK
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Дали и како српските служби му помогнаа на Груевски во бегството – 1ТВ директно од Белград го открива патот на експремиерот

Дали и како српските служби му помогнаа на Груевски во бегството – 1ТВ директно од Белград го открива патот на експремиерот
  • 14.11.2018

Дали Србија е земјата по која транзитирал поранешниот премиер Никола Груевски до конечната дестинација?  1ТВ директно од Белград ги открива трагите на сега – бегалецот Груевски.

Дали и како српските служби му помогнаа на Груевски во бегството? Дали поддршката и нескриените симпатии на српскиот претседател ги отворија вратите за екс премиерот? Кој му го покажал патот на Груевски до Будимпешта? Вмешаноста на БИА во бегството?

Следете го јавувањето на нашиот репортер кој тргна по трагата на побегнатиот Груевски.

Првата точка според информации на 1ТВ е престолнината на Република Србија, Белград.

Екипа на 1ТВ од денеска е во Белград од каде што ќе се обидеме да ја откриеме вистината за патот на бегството на Груевски.

Back To Top