skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Судењето за „27 април“ одложено за 31 јануари, Русковска информира дека во обвинението нема суштински измени
Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат
Нови рочишта за „Топлик“ и за убиството на Саздовски
Отровен воздух и привремени мерки: бесплатен превоз во ЈСП, за два дена продолжен зимски распуст и два дена скијање во Маврово за децата
Во Грција почнуваат парламентарните процедури за ратификација на Договорот од Преспа
Нимиц ја повика Грција да го ратификува Преспанскиот договор
Делегација на Собранието на зимската сесија на ПССЕ во Стразбур
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Дали и како српските служби му помогнаа на Груевски во бегството – 1ТВ директно од Белград го открива патот на експремиерот

Дали и како српските служби му помогнаа на Груевски во бегството – 1ТВ директно од Белград го открива патот на експремиерот
  • 14.11.2018

Дали Србија е земјата по која транзитирал поранешниот премиер Никола Груевски до конечната дестинација?  1ТВ директно од Белград ги открива трагите на сега – бегалецот Груевски.

Дали и како српските служби му помогнаа на Груевски во бегството? Дали поддршката и нескриените симпатии на српскиот претседател ги отворија вратите за екс премиерот? Кој му го покажал патот на Груевски до Будимпешта? Вмешаноста на БИА во бегството?

Следете го јавувањето на нашиот репортер кој тргна по трагата на побегнатиот Груевски.

Првата точка според информации на 1ТВ е престолнината на Република Србија, Белград.

Екипа на 1ТВ од денеска е во Белград од каде што ќе се обидеме да ја откриеме вистината за патот на бегството на Груевски.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top