skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

Голема полициска акција во Арачиново – Уапсен „Дики Беланоца“

Голема полициска акција во Арачиново – Уапсен „Дики Беланоца“
  • 12.06.2019

Рано изутрина имало акција за апсење која ја извеле специјалните единици на МВР во Синѓелиќ и околината на Арачиново.

Упасен е Абдула Садики викан Дики Беланоца, кој е член на криминалната група Беланоца, што е продолжение на претходната акција.

Извршен е претрес, и како што јавува Вечер, пронајдено е автоматско оружје, муниција и кокаин.

Уапсениот Садики, викан Дики Беланоца, е близок со браќата Бекик и Ибрахим Јахја организатори на разбиената шверцерска група на кокаин. По апсењето судот му изрекол мерка 30 дена притвор.

Back To Top