skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Хан ја повика ЕУ да отвори преговори со Северна Македонија во најбрз можен рок
Могерини: Се надевам на позитивна одлука за преговори со Северна Македонија и Албанија
Рама: Пендаровски е претседател со кој треба да се гордееш, Мета не тера да се чувствуваме засрамено
Од денеска нови регистарски таблички со NMK
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV

Владата ја прифати информацијата за реформи во безбедносно-разузнавачкиот систем

Владата ја прифати информацијата за реформи во безбедносно-разузнавачкиот систем
  • 02.10.2018

Владата на денешната седница ја прифати информацијата за потребата од формирање на меѓуресорска работна група којашто ќе предложи модел на реформа на безбедносно-разузнавачкиот систем.

Од владината прес-служба информираа дека министерот за внатрешни работи е должен во рок од три дена од добивањето на номинациите до Владата да достави Предлог-одлука за формирање на меѓуресорската работна група која ќе предложи модел на реформа на безбедносно-разузнавачкиот систем со План за негово воспоставување.

Back To Top