(Видео) Рускоска: Обвинет од „Рекет“ понудил да се спогоди со обвинителството и да сведочи

Oбвинителката Вилма Рускоска вечерва во изјава за медиумите откри дека еден од осомничените во првиот дел од истрагата за случајот „Рекет“ понудил да се спогоди со обвинителството и да сведочи, но такво нешто не се случило. Таа рече дека не … Continue reading (Видео) Рускоска: Обвинет од „Рекет“ понудил да се спогоди со обвинителството и да сведочи