skip to Main Content

(Видео) Рускоска: Обвинет од „Рекет“ понудил да се спогоди со обвинителството и да сведочи

(Видео) Рускоска: Обвинет од „Рекет“ понудил да се спогоди со обвинителството и да сведочи
  • 09.10.2019

Oбвинителката Вилма Рускоска вечерва во изјава за медиумите откри дека еден од осомничените во првиот дел од истрагата за случајот „Рекет“ понудил да се спогоди со обвинителството и да сведочи, но такво нешто не се случило.

Таа рече дека не било поднесено официјално барање за спогодба, но остави простор и за таков исход. Русковска кажа дека утре ќе биде поднесено обвинение за овој случај.


извор:либертас.мк

Back To Top