skip to Main Content

(ВИДЕО) Русковска: Претреси кај тројца од осомничените

(ВИДЕО) Русковска: Претреси кај тројца од осомничените
  • 09.10.2019

Вечерва се вршат претреси кај тројца од осомничените од новата истрага во која е вклучена невладината организација Меѓународен сојуз, кажа обвинителката Вилма Русковска, на излегување од Кривичниот суд.

Обвинителството бараше притвор за осомничената Јасна Мандиќ, а судот и определи мерка куќен притвор. Останатите осомничени треба да бидат повикани на распит утре. За нив обвинителството бара поблаги мерки за обезбедување присуство.

извор:либертас.мк

Back To Top