skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Атина бара исполнување на сите обврски од Договорот од Преспа
Пратеници бараат изборен модел со една изборна единица
Тимот на СЈО разрешен, предметите во рацете на Јовески
ВМРО-ДПМНЕ бара смена на Русковска – на шефовското место да седи професор

(Видео) Рахиќ: Тепачката со Јанакиески и Ристовски беше местенка за да излезат од притвор

(Видео) Рахиќ: Тепачката со Јанакиески и Ристовски беше местенка за да излезат од притвор
  • 25.08.2019

Господинот Котевски пред мене коректно си ја вршел работата. Мислам дека тоа е сплет на несреќни околности, да не кажам една класична местенка изрежирана да се случи тоа за дел од тие што учествуваа во тепачката да излезат надвор, вели директорот на Истражниот затвор Скопје во Шутка, Есад Рахиќ, во неделното интервју на Радио Слободна Европа за оставката на претходниот директор по инцидент во затворот .

Back To Top