skip to Main Content

(Видео) Заев на шега – ако сме Северна Македонија, пак температурата е 40 степени

(Видео) Заев на шега – ако сме Северна Македонија, пак температурата е 40 степени
  • 05.07.2019

Премиерот Зоран Заев, придружуван од вицепремиерот Бујар Османи и министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во рамки на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Познањ, се сретна со бугарскиот колега Бојко Борисов.

– Како е во Скопје – прашал Борисов.

– Многу топло – рекол Димитров.

– Иако сме Северна Република Македонија, температурата пак е 40 Целзиусови степени – се пошегувал Заев со Борисов.

Back To Top