skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Надлежности на претседателот на Републиката
Отворена телефонската линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право
Јонкер: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
За победа во прв круг потребни над 900 илјади гласови
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Вечерва во „Правда и неправда“ – претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски и судијката Антоанета Димовска

Вечерва во „Правда и неправда“ – претседателот на Судскиот совет Зоран Караџовски и судијката Антоанета Димовска
  • 11.12.2018

Дали Судскиот совет е екфикасна пречка за влијанија или канал преку кој се остваруваат влијанијата на политиката? Ќе успее ли новиот Судски совет да ја врати довербата на судството, но и на граѓаните?

Вечерашни гости на Гордана Дувњак во „Правда и неправда“ се актуелниот претседател на Судскиот совет, Зоран Караџовски и судијата од Основниот суд Скопје 2, Антоанета Димовска.

Гледајте вечерва во 21 часот

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top