skip to Main Content
ТОП ВЕСТИ
Надлежности на претседателот на Републиката
Отворена телефонската линија кај Омбудсманот за пријавување повреди на избирачко право
Јонкер: Набљудувачите ќе бидат рамномерно распоредени низ државата
За победа во прв круг потребни над 900 илјади гласови
НАЦИОНАЛНАТА ТЕЛЕВИЗИЈА 1ТВ СИТЕ ГЛЕДАЧИ МОЖАТ ДА ЈА СЛЕДАТ НА КАБЕЛСКИТЕ ОПЕРАТОРИ: MAXTV; VIP; TELEKABEL; NEOTEL; ONE.VIP; TOTAL TV
ЗА СЛЕДЕЊЕ НА ПРОГРАМАТА ВО ЖИВО: WWW.LIVE.1TV.MK
ПРОСЛЕДЕТЕ ГИ СИТЕ ВИДЕО СОДРЖИНИ НА YouTube КАНАЛОТ НА 1ТВ

Вечерва во „Правда и неправда“ – Лажен стечај, бришење на долговите, матни игри околу „Топлификација“

Вечерва во „Правда и неправда“ –  Лажен стечај, бришење на долговите, матни игри околу „Топлификација“
  • 04.12.2018

Дали во судската војна меѓу А.Д „Топлификација“ и ТЕ-ТО, зад која стои кипарска офф шор фирма, најдебелиот крај ќе го извлечат над 2.600 акционери?

Како со помош на лажен стечај, бришење на долговите, матни игри, изиграна е одлуката на Врховниот суд за враќање на заемот на „Топлификација“ од 30 милиони евра вложен во изградбата на термоелектраната?

Ексклузивни гости на Гордана Дувњак во „Правда и неправда”, првиот човек на „Топлификација“ – Димитар Хаџи Мишев и претставникот на акционерите – Ивица Стојановски.

Гледајте вечерва во 21 часот.

1tv.mk: Преземањето на авторски содржини обајавени на оваа страница е дозволено само делумно (маx. до 30 насто од содржината) и со ставање хиперлинк до содржината којашто се цитира. Непридржувањето до ова правило ќе значи крадење на информациите и соодветно ќе се санкционира од страна на BMJ Мedia Group, согласно позитивните законски норми.

Back To Top